12 AY DAYANIMLI SEDİMENT FİLTRE

 Sediment filtre bir su arıtmada suyun ilk filtrenlediği aşamadır. Suda bulunabilecek kum, toz, çamur, pas vb gibi tortu bazlı kirleticileri tutma görevine sahiptir.

5 Micron gözeneğe sahip. RainWorld sediment filtresi bu tortu yapılarını %100 oranında tutar. Basit ve markası belli olmayan cihazlarda kullanılan sediment filtrelere oranla çok daha fazla tortu tutma yapısına sahip olup uzun süre(12 Ay boyunca) kullanılabilme özelliğine sahiptir.

YÜZEY ALANI YÜKSEK AKTİF KARBON FİLTRE(GAC)

GAC filtreler suyun içinde bulunan birçok kimyasal maddenin tutulmasını sağlamaktadır. Özellikle sularımızda mikrop kırıcı olarak kullanılan kimyasal bir madde olan kloru tutmakta hayati önem taşır.

Böylece ön filtrelemeden daha arınmış su membran filtresine geçer ve membran filtresinin çalışma prensibini kolaylaştırır.
RainWorld GAC filtrelerde yüzey alanı yüksek karbon filtre kullanılır. (1Gr=1000-3000m2).
Bu özelllik RainWORLD GAC filtrelerini basit ve markası belli olmayan diğer GAC filtrelerinden ayırır.

BLOK KARBON FİLTRE

 Blok karbon filtre ön filtre aşamasında suyun membran filtreye ulaşmadan geçtiği son aşamadır.
 GAC ve Sediment karbon birleşimi bir filtrede denilebilir.
Membran çalışma prensibinin doğru işleyebilmesi için önemi büyüktür.
RainWorld blok karbon filtrenin birçok ucuz ve markasız filtreye göre en önemli özelliği coconat bazlı olmasıdır. Bu sayede suda klor, renk, koku gibi kirleticileri %100 oranında tutar.Ayrıca aktif karbon sıkıştırılma tekniğinden ötürü membran filtreye ulaşmaması gereken tortu bazlı yapıları tamamen tutarak membran filtrenin işini kolaylaştırır..

%100 AYRIŞTIRICI MEMBRAN FİLTRE

Membran filtresi bir su arıtma sisteminin en önemli filtresidir.
RainWORLD su arıtma cihazlarında kendisine ait özel membran filtreler kullanılır. Gözenek çapı 1/10 Angstrom(1 Angstrom=mm/1000) olan membran filtresi suyun içerisinde bulunan kurşun, bakır, civa, arsenik vb gibi tüm ağır metal ve kirleticileri %100 oranında ayrıştırarak atık suya gönderir. -RainWorld membran filtre; basit membranların %40-50 oranında tutabildiği kirleticileri %100 oranında tutma kapasitesine sahiptir.
Buna ek olarak birçok membran filtresinin başarılı olamadığı mikrobiyolojik arıtmada RainWORLD membran filtresi %99,9 oranında başarılıdır.
Suda bulunan birçok gram(-)/gram(+) virüs ve bakteri farklı mikron hassasiyetindeki ön filtrelerden geçerken tutulamaz. Tüm bu virüs ve bakteriler RainWORLD membran sayesinde %99,9 oranında tutulabilmektedir.
24 aylık uzun kullanım ömrü sayesinde ekonomik olarak da kullanıcıya fayda sağlar.
Mevcut şartlarda birçok yerde membransız veya kalitesiz membranlı çokça su arıtma cihazı kontrolsüz bir şekilde satışa sununmaktadır. Kalitesiz bir membranla veya membransız bir arıtma sistemiyle içme suyu üretebilmek mümkün değildir.

ALKALi - MİNAREL - PH FİLTRESİ

Mebrandan geçen suyun içerisindeki kirletici ağır metal ve diğer maddeler %100 oranında tutulmuştur.
Ancak burada kaygı veren şey bu kirleticilerle birlikte faydalı minerallerinde tutulmuş olmasıdır.
Bu durum haklı bir kaygı içerir. Çünkü inSan vücudunun minerallere çok ihtiyacı vardır.
RainWorld alkali filtre burada devreye girer. Piyasada birçok mineral filtre adı altında satılan filtrenin içerisinde sıkıştırılmış karbonat (NaHCO3) kullanılarak suyun pH seviyesi yükseltilir.
Bu uygulama tamamen yanlıştır. Kontrolsüz şekilde suda eriyen karbonat sağlığımıza uzun vadede ciddi zararlar verebilir.
RainWorld alkali mineral filtrenin içerisinde ise doğal mineral taşları bulunur. Saf ve temiz hale gelmiş su sıkıştırılmış mineral taşlarından geçerek ihtiyacımız olan mineralleri alarak bize ulaşır.
Böylece Suyun pH seviyesi ilk 6 Ay için 8,5 İkinci 6 ay için 7,8 seviyesinin altına düşmez.
 Markası ve kalitesi bilinmeyen bir mineral filtresi kullanmak ciddi sağlık problemlerine yol açabilir.
Sağlıklı bir Mineral filtresi olmayan su arıtmalar ise insan vücudu için hiç de sağlıklı olmayan 6-6,5 pH seviyesinde bir su üretir.                          Bu hususlar altında su arıtma cihazlarındaki pH ve mineral seviyelerine dikkat etmenizi öneririz.

COCONAT BAZLI 1200 IODINE TAT DÜZENLEYİCİ FİLTRE (POST KARBON)

Post karbon filtrelerin görevi son aşamada suyun tadını düzenlemesidir.
RainWorld post karbon filtre de hindistan cevizi kabuğundan yapılmış özel karbon kullanılır. Bu sayede hiçbir kimyasal kullanılmadan suyun tadı doğal yöntemlerle düzenlenmiş olur.

Post karbon filtrelerimiz 1200 iodine değerine sahip olmasından, su uzun süre (12 aya yakın) tat kalitesini korur. Piyasada birçok post karbon filtre maksimum 800 iodine değerine sahip karbonlardan üretilmekte olup çok kısa sürede suyun tadında bozulmalara yol açmaktadır.  
Piyasada yine birçok markası ve kalitesi bilinmeyen birçok tatlandırıcı filtre bulunmaktadır. Bu filtreler suyun tadını düzenlemek adına birçok kimyasal madde ekleyebilmektedir. Bu hususta doğru bir arıtma sistemi tercih etmek çok önemlidir.

PASLANMAZ ÇELİK TANK

Su arıtmada belki de en önemli parçalardan birisi su arıtmanın deposudur.
Markası ve kalitesi bilinmeyen birçok cihazın içerisinde malesef herhangi bir metalden yapılmış olan su arıtma depoları bulunmaktadır. Bu depolar çok çabuk paslanabilmektedir.
Ayrıca bu depolar yine çoğunlukla plastik dahi olabilmektedir. Zaten plastik bir tanktan su içmeyi anlatmaya dahi gerek yoktur.
RainWorld su arıtma tankları tamamen paslanmaz malzemeden yapılmıştır.
Paslanmaz çelik gıda temasına %100 uygun malzemedir.
Sonuç olarak; yıllarca içerisinde biriktirdiği suyu içeceğimiz su arıtma hazneleri arıtma alırken ilk dikkat etmemiz gereken konudur.

304 PASLANMAZ ÇELİK MUSLUK

Arıtma sistemleriin bir önemli aparatı da musluklardır.
Bu musluklar suya salınım yapmayan özel 304 Çelik malzemeden üretilmelidir.
Ama malesef birçok markası ve kalitesi bilinmeyen su arıtma cihazı çok farklı materyellerden üretilen su arıtma muslukları ile satışa sunulmaktadır. RainWorld paslanmaz 304 su arıtma muslukları ile sizlere doğru ürünü sunar.
Özetle su arıtma satın alırken bu metal parçaların 304 Çelik Malzeme olmasına önem gösterilmelidir.

BASINÇ DÜŞÜRÜCÜ APARAT

Şebeke suları evlerimize genel olarak 4 bar basınç ile ulaşmaktadır. Bu basınç evimizde su ile çalışan cihazlar için en doğru basınç derecesidir.
Ancak bazı durumlarda şehir şebeke su basıncı çok daha yüksek değerlere ulaşır. Bunda nüfus değişimi dolayısıyla su kullanımının azalması, yağış fazlalığı gibi etkenler ön plandadır.
Bu tür durumlarda su arıtma cihazlarında bağlantı noktalarındaki basınç artabilir ve istenmeyen su kaçaklarına yol açabilir.
Bu durumların önüne geçebilmek adına tüm RainWORLD su arıtma modellerinde basınç düşürücü özel aparatımız kullanılmaktadır. Bu aparat sayesinde 4 bar üzerinde oluşabilecek şebeke suyu basınçlarını, 4 bar seviyesine sabitleyerek güvenle kullanım sağlarız.

SU KAÇAK SENSÖRÜ

Su arıtma cihazlarında yaşanabilecek önemli sorunlardan bir tanesi de, cihazınızda bir su kaçağı oluşarak eviniz için istenmeyen sonuçlara yol açmasıdır.
Su arıtma cihazlarının içindeki filtrelerde birçok bağlantı noktası vardır. Markası ve kalitesi belli olmayan cihazlarda bu bağlantı noktaları zaman içinde aşınarak veya gevşeyerek su sızıntısına yok açabilir.
RainWorld su arıtma cihazlarında her ne kadar NSF onaylı ve dayanımı yüksek malzemeler kullanılsa da en güvenilir ve garantili sistemi sizlere sunmaktayız.
Tüm modellerimizin içinde bulunan kaçak sensörü, düşük ihtimallerde de olsa cihazda oluşabilecek en ufak su sızıntısını hissederek cihaza giren su akışını durdurur. Böylece yıllar boyunca güven içerisinde cihazı kullanabilirsiniz.
Piyasada ki birçok firma her ne kadar maliyet düşürmek adına olması gereken birçok parçayı cihazlara koymaktan kaçınsa da sizler su arıtma cihazı alırken yıllar içerisinde bu tarz ciddi sorunlarala karşılaşmamak için mutlaka içerisinde kaçak sensörü cihazlar tercih ediniz.

10 YIL GARANTİ KAPSAMI

Aldığımız tüm ürünlerde garanti kapsamı önemli bir konudur.
Bir ürün aldığımızda özellikle bu arıtma cihazı ise yedek parça ve filtre bulabilmek, işin önemli bir kısmıdır.
RainWorld su arıtma cihazlarında her ne kadar evrensel uyumlu parça filtreler kullanılsa da garanti süresi boyunca 2+8 yıl orjinal parça ve filtreleri bulabileceksiniz.
Toplamda 10 Yıl garanti kapsamı ile Türkiye’de su arıtma alanındaki en uzun garanti kapsamına sahip cihazlarımızı güvenle tercih edebilirsiniz.

HIZLI VE GÜVENİLİR TEKNİK SERVİS

Alanında en geniş servis ağına sahip RainWorld firması; teknik servis sorunlarınızı en hızlı çözmeyi sorumluluk edinmiş bir firmadır. Sahada kalabalık bir ekiple çalışmakta olup sorunlarınızı 24 saat süresi içesinde çözmekteyiz.
25 yılı aşkın süre ile hizmet verdiğimiz müşterilerimizin belirttikleri memnuniyet bizler için hep gurur kaynağı olacaktır.

KOŞULSUZ MÜŞTERİ MEMNUNİYETİ

RainWorld Su Arıtma firması olarak müşteri memnuniyeti birinci önceliğimizdir.
Piyasa araştırmalarına göre %98,5 gibi çok yüksek bir memnuniyet derecesine sahip olsak bile %100 e ulaşmak için çalışmaktan vazgeçmeyeceğimizi belirtmek isteriz.

14 GÜN KOŞULSUZ İADE SÜRESİ

Yasalarımıza göre tüketicilerin birçok üründe 14 gün boyunca koşulsuz iade hakkı bulunmaktadır. Fakat birçok firma bu durumlarda tüketiciye çokça sorun yaratmaktadır.
RainWorld markası olarak kurumsal yapımızla bu tüketici hakkını çok önemsemekteyiz. Onun için RainWorld firmasından satın alacağınız tüm su arıtma cihazları için 14 gün boyunca hiçbir sebep göstermeksizin iade hakkınızın bulunduğunu önemle belirtmek isteriz.